• Soul

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Vice

    ½

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Predator

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • The Favourite

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • How It Ends

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Hotel Artemis

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Beirut

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Blaze

    ★★½

  • Hereditary

    ★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • American Animals

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • 12 Strong

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • Bright

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Born Strong