• A Cut Above

    ★★★½

  • Pluft: O Fantasminha

    ★★½

  • Caixa Preta

    ★★★½

  • Amigo Secreto

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★

  • Infinito Ábaco

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • My Big Big Friend - The Movie

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Offer

    ★★★½

  • Mar de Dentro

    ★★

  • ODDTAXI: In the Woods

    ★★★½

  • Metal Myths: Ghost Pt. 2

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Me Tira da Mira

  • Ménage

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Love and Leashes

    ★★★

  • Follow the Protocol

    ★★★★½

  • Curupira and the Machine of the Destiny

  • Storm Video

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Turvo

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • Mr. Saturday Night

    ★★★

  • Confisco

    ★★★

  • Void

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Dashcam

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

  • Neon Phantom

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • Sombra

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • After Yang

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • The City of Abysses

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Fathom

    ★★★

  • Do Not Hesitate

    ★½

  • Ascension

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½