Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Tad the Lost Explorer and the Curse of the Mummy

Tad the Lost Explorer and the Curse of the Mummy

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tremors

Tremors

1990
×
★★½
Edit this entry  
21
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eike - Tudo ou Nada

Eike - Tudo ou Nada

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mars One

Mars One

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nuclear Shelter

Nuclear Shelter

1981
×
★★★
Edit this entry  
15
Transe

Transe

2022
×
Edit this entry  
14
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Víctimas del pecado

Víctimas del pecado

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saturday

Saturday

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Cut Above

A Cut Above

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Redemption

Redemption

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pluft: O Fantasminha

Pluft: O Fantasminha

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Infinito Ábaco

Infinito Ábaco

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Caixa Preta

Caixa Preta

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Follow the Protocol

Follow the Protocol

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anatomia do Espectador

Anatomia do Espectador

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ODDTAXI in the Woods

ODDTAXI in the Woods

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Los conductos

Los conductos

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Passion of Berenice

The Passion of Berenice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Offer

The Offer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry