• David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Hikaru Utada Laughter in the Dark Tour 2018

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Zombi Child

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • After

    ½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★

  • Jawline

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • American Gospel: Christ Alone

    ★★½

  • Good Intentions

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★

  • Purl

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Mirai

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Solar Walk

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Padmaavat

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Happiness

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★½