taemarshmallow has logged 223 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Attacking the Devil: Harold Evans and the Last Nazi War Crime

Attacking the Devil: Harold Evans and the Last Nazi War Crime

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hoodwinked Too! Hood VS. Evil

Hoodwinked Too! Hood VS. Evil

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The American Mall

The American Mall

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★½
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★
Edit this entry  
10
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie

The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★½
Edit this entry  
02
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Santa, the Fascist Years

Santa, the Fascist Years

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Under the Sun of Satan

Under the Sun of Satan

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★½
Edit this entry