RSS feed for TaeUn

TaeUn has logged 231 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spa Night

Spa Night

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
30
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
27
13th

13th

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Seymour: An Introduction

Seymour: An Introduction

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Little Men

Little Men

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry