RSS feed for TaeUn

TaeUn has logged 21 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Devil

Devil

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Malena

Malena

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Edit this entry  
02
Roar

Roar

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Edit this entry