RSS feed for taeyanna

taeyanna has logged 29 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Breathless

Breathless

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Good bye, Lenin!

Good bye, Lenin!

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
The Ballerina

The Ballerina

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hostel

Hostel

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Carter Effect

The Carter Effect

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Lives Here

The Devil Lives Here

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
O Dia do Galo

O Dia do Galo

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lights Out

Lights Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Deep in the Darkness

Deep in the Darkness

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry