• Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Immanence

    ★★½

  • The Long Night

    ★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • The Requin

    ★½

  • The Runner

    ★★★

  • Last Radio Call

    ★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Seance

    ★★★★

  • The Retreat

    ★★★½

  • Great White

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★★

  • Offering to the Storm

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Follow Me

  • Unhinged

    ★★½

  • Black Water: Abyss

    ★½

  • The Rental

    ★★★

  • Becky

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Alone

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★