Sort by

kim has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Edit this entry  
29
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Stung

Stung

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shark Lake

Shark Lake

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Hills Run Red

The Hills Run Red

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Final

The Final

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Great White

Great White

2021
×
★★
Edit this entry  
12
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lake Placid: Legacy

Lake Placid: Legacy

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★
Read the review Edit this entry