• The Addams Family 2

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Spirit Untamed

    ★★

  • The Girl Who Believes in Miracles

    ½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Gaia

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★½

  • Stay Out of the Attic

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Son

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • There Is No

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Threshold

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Boy Behind the Door

    ★★★

  • The Stylist

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★½

  • The Owners

    ★★½

  • Slaxx

    ★★★

  • Lucky

    ★★½

  • Hunted

    ★★★

  • A Ghost Waits

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Fried Barry

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • 1917

  • The Queen of Black Magic

    ★★★★

  • The Middleman

    ★★★

  • Dementer

    ★★

  • VFW

    ★★★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Deeper You Dig

    ★★★

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★