RSS feed for taha06
  • Tenet

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★★

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mile 22

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

  • Cold War

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

  • A Quiet Place

  • Black Panther

    ★★★★

  • Mandy

  • Searching

    ★★★★½

  • The Commuter

  • The Post

  • All the Money in the World

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Darkest Hour

  • The Insult

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

  • The Hitman's Bodyguard

  • American Made

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Square

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Life

  • The Disaster Artist

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out