When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally... ★★★★★

Definitely my favorite rom-com. I fall in love with Meg Ryan every time I watch it. Also, the incredible fake orgasm scene is completely improvised by Meg Ryan.

Bu filmi ilk kez geçen yıl bu dönemlerde izlemiştim. Sonbahar tekrar gelince de aklıma ilk gelen film oldu. Hem de pazar günü böyle sıcacık bir filmden daha iyi ne izleyebilirim ki? diye düşünerek tekrar izledim. Zaten bu 1 yıl içerisinde aklıma geldikçe kafamda devleşen bir film olmuştu.

Nora Ephron ve Meg Ryan insanların hafızasında kötü kalan romantik komedi algısını bu filmden başlayarak tamamen yıktılar. Film ''kadınlar ve erkekler sadece arkadaş olabilirler mi?'' sorusu üzerinden çoğu romantik komedi klişesini kullanan, bunu Nora Ephron'un ustaca yazdığı diyaloglar ve Meg Ryan - Billy Crystal'ın muhteşem kimyasıyla ritmi hiç düşmeyen, her türlü iyi duygu hissettiren bir film çıkmış.

Muhteşem şarkılar, harika New York kullanımı ve ilk andan son ana kadar ilgiyle izleten diyaloglarıyla herkesin en azından bir kez gülmek, iyi hissetmek ve eğlenmek için izlemesi gereken bir klasik.

Not: Eski postere ne yaptınız? Bu poster ne? Sitenin canı sıkıldıkça iyi olan posterleri dandik posterlerle değiştiriyor.

Taha liked these reviews