Sort by
  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★½

  • Father & Soldier

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

  • Don't Look Up

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Curse of Hobbes House

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

  • Trial by Fire

    ★★★★

  • The Meg

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Happy Death Day

  • Gerald's Game

    ★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Kong: Skull Island

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★

  • Split

    ½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Simon

    ½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Raw

  • The Conjuring 2

  • Sausage Party