Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
Edit this entry  
04
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
31
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Brother 2

Brother 2

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Degrassi Takes Manhattan

Degrassi Takes Manhattan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Degrassi Goes Hollywood

Degrassi Goes Hollywood

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Wayward Girl

The Wayward Girl

1959
×
★★★
Edit this entry  
24
Brother

Brother

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coming Out

Coming Out

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry