Sort by

tainah has logged 273 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parental Guidance

Parental Guidance

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Christmas Inn

My Christmas Inn

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tudo por um Pop Star

Tudo por um Pop Star

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wild Thornberrys Movie

The Wild Thornberrys Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Afonso Padilha: Classless

Afonso Padilha: Classless

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry