tainah has logged 30 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Feast

Feast

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Waiting

Waiting

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster House

Monster House

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry