• Project Gemini

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Murder by the Coast

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Delete History

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Square One

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Live Twice, Love Once

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★★★

  • The Influence

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Your Turn

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Last Hangover

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★