• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ½

  • Tel Aviv

    ★★

  • Take the 'A' Train

  • The Green Knight

  • Petrov's Flu

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Nelson's Last Stand

    ★★★

  • karen don't be sad

    ★★★★★

  • How do Water do

    ★★★★★

  • Noga Can Fly

    ★★★★★

  • Introduction

  • Ailey

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Sublet

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Translators

    ★★

  • Peaches & Cream

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Balloon

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Beach Rats

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Irrational Man

    ★★★★★

  • Seret Efes

  • Magic in the Moonlight

    ★★★★½

  • Zero Motivation

  • Boyhood

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Project X

    ★★★★★

  • The Exchange

    ½

  • Midnight in Paris

    ★★★½

  • Tangled

  • Submarine

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Calder: Sculptor of Air

  • The Beautiful Person

    ★★★★★

  • You Don't Mess with the Zohan

    ★★★★★

  • Nim's Island

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Closer

  • Or (My Treasure)

    ★★★★½

  • The Motorcycle Diaries

    ★★★★

  • The Dreamers

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • The Wisdom of the Pretzel

    ★★★★½

  • Yossi & Jagger

    ★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Notting Hill

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Matrix

  • Velvet Goldmine

    ★★★½

  • SLC Punk

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★

  • Wild Things

    ★★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Gummo

    ★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★½

  • Total Eclipse

    ½

  • Empire Records

    ★★★