Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shack

The Shack

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
Edit this entry  
18
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★½
Edit this entry  
26
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★
Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★
Edit this entry  
18
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Edit this entry  
12
Overdrive

Overdrive

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★★
Edit this entry  
07
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Edit this entry