Sort by

Crystal has logged 106 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The X Files

The X Files

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
P2

P2

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Unexpected

Unexpected

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
Ted 2

Ted 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lava

Lava

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Read the review Edit this entry