Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Three Kings

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Louise

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Moxie

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • OPAL

  • Canvas

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Hamilton

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Middleditch & Schwartz

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Genius Loci

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Let It Snow

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

  • Spider-Man: Far From Home

  • Wanda Sykes: Not Normal

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

  • Dead End.

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

    ★★★½

  • After

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★½