• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Everything Went Fine

    ★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The Accident

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • The Life Ahead

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • I May Destroy You

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Unorthodox

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • 1917

  • Unbelievable

  • Knives Out

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

    ★★

  • Touch

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Specials

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • In the Time It Takes to Get There

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Synonyms

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

  • Skin

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

  • Cold War

    ★★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Black Tide

    ★★★½

  • The Guilty

  • Wildlife

  • Searching

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum