Sort by

talkingpavadas has logged 12 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rain

Rain

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lost Time

Lost Time

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Night

Last Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★
Edit this entry  
02
Safe Passage

Safe Passage

2015
×
★★★
Edit this entry