Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
30
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
30
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nick Kroll: Little Big Boy

Nick Kroll: Little Big Boy

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry