Sort by

avery has logged 79 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mike Birbiglia: What I Should Have Said Was Nothing

Mike Birbiglia: What I Should Have Said Was Nothing

2008
×
Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry