• Mini DV

  • Elvis

  • Zelenskyy: The Man Who Took on Putin

  • 1341 Frames of Love and War

  • The Janes

  • Tantura

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ½

  • סקיי היי פסטיגל

  • Image of Victory

  • Forever Golden! A Celebration of the Golden Girls

  • Official Competition

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Grossman

  • On This Happy Note

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Babi Yar. Context

  • Where Is Anne Frank

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Let It Be Morning

    ★★★★

  • Ahed's Knee

  • Annette

  • The Good Soldier

  • Saving Shuli

    ½

  • All Eyes Off Me

  • Bo Burnham: Inside

  • Framing Britney Spears

  • CODA

    ★½

  • Flee

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Two Distant Strangers

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • 537 Votes

    ★★★★

  • Valley of Tears

  • Belushi

    ★★★½

  • MLK/FBI

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Here We Are

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Becoming

    ★½

  • Honeymood

  • Sublet

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Hillary

    ★★★½

  • The American Sector

  • Gavriel

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Happy Times

    ½

  • White Eye

  • Born to Be

  • Golden Voices

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Africa

  • Incitement

    ★½

  • Letter to the Editor

  • Joker

    ★★½

  • Seberg

    ★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★