Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Elvis

Elvis

2022
×
Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hole in the Moon

Hole in the Moon

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
1341 Frames of Love and War

1341 Frames of Love and War

2022
×
Edit this entry  
06
Peeping Toms

Peeping Toms

1972
×
Read the review Edit this entry  
30
Mini DV

Mini DV

2022
×
Edit this entry  
30
Official Competition

Official Competition

2021
×
Edit this entry  
29
Africa

Africa

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tantura

Tantura

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Golden Voices

Golden Voices

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let It Be Morning

Let It Be Morning

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
Edit this entry  
17
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
Edit this entry  
17
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
Edit this entry  
17
Ice Age

Ice Age

2002
×
Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Image of Victory

Image of Victory

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Dress

The Dress

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kusama : Infinity

Kusama : Infinity

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
All Eyes Off Me

All Eyes Off Me

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Grossman

Grossman

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
Read the review Edit this entry  
13
Queen Shoshana

Queen Shoshana

×
★★★★
Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Gilda

Gilda

1946
×
Read the review Edit this entry  
30
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
Spotting Yossi

Spotting Yossi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Happy Times

Happy Times

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Honeymood

Honeymood

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Letter to the Editor

Letter to the Editor

2019
×
Read the review Edit this entry