Sort by

Talia has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Image of Victory

Image of Victory

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Dress

The Dress

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kusama : Infinity

Kusama : Infinity

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
All Eyes Off Me

All Eyes Off Me

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Grossman

Grossman

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
Read the review Edit this entry  
13
Queen Shoshana

Queen Shoshana

×
★★★★
Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Gilda

Gilda

1946
×
Read the review Edit this entry  
30
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
Spotting Yossi

Spotting Yossi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Happy Times

Happy Times

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Honeymood

Honeymood

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Letter to the Editor

Letter to the Editor

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Good Soldier

The Good Soldier

2021
×
Edit this entry  
05
Belushi

Belushi

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma Kashur Trio - Decade Celebration

Ma Kashur Trio - Decade Celebration

×
Read the review Edit this entry  
28
Saving Shuli

Saving Shuli

2021
×
½
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sublet

Sublet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
Edit this entry  
13
Hercules

Hercules

1997
×
Edit this entry  
13
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
Edit this entry