RSS feed for TalonQueen
  • Onward

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★★

  • Polar

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★★★

  • The Nun

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Gotti

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★

  • The Ritual

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • American Made

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★★

  • The Void

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★