• Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Klaus

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Black Fox

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Furie

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

    ★★★

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Hibiki

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Bleach

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • When I Get Home, My Wife Always Pretends to be Dead

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Anon

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Inuyashiki

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Hyouka: Forbidden Secrets

    ★★★