Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Movie 43

Movie 43

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Troupe

The Troupe

1978
×
Read the review Edit this entry  
19
Beaufort

Beaufort

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Troupe

The Troupe

1978
×
Read the review Edit this entry  
18
Broken Wings

Broken Wings

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Origins

I Origins

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
The Camera of Doctor Morris

The Camera of Doctor Morris

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
The Boys Presents: Diabolical

The Boys Presents: Diabolical

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gravity

Gravity

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Hairspray

Hairspray

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Vacation

Vacation

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
This Is Sodom

This Is Sodom

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Bliss

Bliss

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
Read the review Edit this entry