Sort by

Tamara has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
This Is Sodom

This Is Sodom

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Bliss

Bliss

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Me Before You

Me Before You

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Out of Sight

Out of Sight

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Freak Out

Freak Out

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Footloose

Footloose

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry