• N.P

    ★★★

  • Marriage Story

  • Liquid Stranger

  • In My Room

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • The American Sector

    ★★★½

  • Claudette's Star

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Suspension

    ★★★★

  • Up at Night

    ★★★★

  • Make Up

    ★★★★

  • Dirt Daughter

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★

  • Krabi, 2562

    ★★★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Circus of Books

    ★★★★

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★★

  • End of the Century

    ★★★★

  • Last Ferry

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fog

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • So They Say

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Black Pond

    ★★★★

  • Quarantine

    ★★★★

  • Jatiwangi

    ★★★★

  • Cladach

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★

  • High Life

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Women Make Film: A New Road Movie Through Cinema

    ★★★

  • Suspiria

    ★★

  • The White Crow

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crystal Swan

    ★★★★

  • Two Plains & a Fancy

    ★★★

  • Set It Up

    ★★

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Burning

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Leitis in Waiting

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★★

  • Super November

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • My Own Private Hell

    ★★★★