Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Adam & Paul

Adam & Paul

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Sweat

Sweat

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
19
BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
29
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Leona

Leona

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Midday Cowboy

Midday Cowboy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Secret Of Dr. Grinberg

The Secret Of Dr. Grinberg

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
New Order

New Order

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry