• The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • Do Not Hesitate

    ★★½

  • Loki

  • The Last Stich'n Bitch

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Pray, Obey, Kill

    ★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Luchadoras

    ★★★★

  • Fruity

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Wrong Fiancé

    ½

  • Monster Hunter

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Post Mortem

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Code of the Freaks

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Last Fishing Trip

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Always Amber

    ★★★★½

  • One in a Thousand

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • A Very Corgi Christmas

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Resin

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★