Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
A Frozen Flower

A Frozen Flower

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mobile Suit Gundam Hathaway

Mobile Suit Gundam Hathaway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Samjin Company English Class

Samjin Company English Class

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Too Handsome To Handle

Too Handsome To Handle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★½
Edit this entry  
15
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Line Walker 2: Invisible Spy

Line Walker 2: Invisible Spy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Office

Office

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All's Well, Ends Well

All's Well, Ends Well

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Locked Down

Locked Down

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Unleashed

Unleashed

2020
×
Edit this entry  
07
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Operative

The Operative

2019
×
★★
Edit this entry  
04
American Wedding

American Wedding

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
FILM : KAI

FILM : KAI

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry