Tannya has logged 264 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
½
Edit this entry  
20
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Desperado

Desperado

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Machine Gun Preacher

Machine Gun Preacher

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Troy

Troy

2004
×
★★
Edit this entry  
15
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★
Edit this entry  
07
Sing

Sing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gamer

Gamer

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Host

The Host

2013
×
Edit this entry  
30
ATM

ATM

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry