RSS feed for Tannya

Tannya has logged 79 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boogeyman

Boogeyman

2005
×
½
Edit this entry  
20
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Negotiation

The Negotiation

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Golden Slumber

Golden Slumber

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
½
Edit this entry  
05
Guru Bangsa Tjokroaminoto

Guru Bangsa Tjokroaminoto

2015
×
½
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
½
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invasion

The Invasion

2007
×
½
Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
½
Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Love at First Bark

Love at First Bark

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
½
Edit this entry  
06
Born in China

Born in China

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
½
Edit this entry  
25
Fury

Fury

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Loving

Loving

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Tokyo Project

Tokyo Project

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Revolt

Revolt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumper

Jumper

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Jomblo

Jomblo

2017
×
½
Read the review Edit this entry