• Along for the Ride

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★½

  • Moonshot

    ★★½

  • Deep Water

  • Cheaper by the Dozen

  • Better Nate Than Ever

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ½

  • Heart Shot

    ★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★½

  • Tall Girl 2

    ★★½

  • Uncharted

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Book of Love

    ★★

  • The King's Man

  • Mother/Android

    ★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Hypnotic

  • Eternals

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Escape the Undertaker

  • Maid

    ★★★★½

  • Diana: The Musical

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Falling for Figaro

    ★½

  • Squid Game

  • Come From Away

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • He's All That

    ★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Descendants: The Royal Wedding

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½