Sort by

maëlle has logged 258 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Animaniacs: Wakko's Wish

Animaniacs: Wakko's Wish

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All My Life

All My Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kinky Boots: The Musical

Kinky Boots: The Musical

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Spectacular Starring the Radio City Rockettes - At Home Holiday Special

Christmas Spectacular Starring the Radio City Rockettes - At Home Holiday Special

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godmothered

Godmothered

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
42nd Street

42nd Street

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An American in Paris: The Musical

An American in Paris: The Musical

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swimming for Gold

Swimming for Gold

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Come Away

Come Away

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry