Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Pirates

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½