RSS feed for Tanisia01

Tanisia01 has logged 55 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lilo & Stitch 2: Stitch has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch has a Glitch

2005
×
★★
Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Ghost and Mrs. Muir

The Ghost and Mrs. Muir

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hotel Transylvania: Puppy!

Hotel Transylvania: Puppy!

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The North Avenue Irregulars

The North Avenue Irregulars

1979
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
City of Ember

City of Ember

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King and I

The King and I

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Waco

Waco

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Singularity

Singularity

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★½
Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★½
Edit this entry