• Onward

  • Take Point

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Golden Job

    ★★

  • Big Brother

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • You Were Never Really Here

    ½

  • Patriots Day

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★½

  • Now You See Me 2

  • Train to Busan

  • The Wailing

    ★★★★

  • Finding Mr. Right 2

    ★★★★

  • Detective Chinatown

    ½

  • Joy

    ★★★½

  • The Ridiculous 6

  • Keeper of Darkness

    ★★★½

  • Spectre

    ★★

  • Eye in the Sky

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Love Detective

    ★★★

  • Northern Limit Line

    ★½

  • Dil Dhadakne Do

    ★★★★½

  • Entourage

    ★★★½

  • Child 44

    ★★★½

  • Full Strike

    ★★★★½

  • NH10

    ★½

  • Dragon Blade

    ★★

  • Finding Fanny

    ½

  • My Ordinary Love Story

    ★★★★

  • Man on High Heels

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★½

  • I'm So Excited!

    ★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★½

  • Private Eye

    ★★★

  • Memories of Matsuko

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • You've Got Mail

    ★★★½

  • Xiu Xiu: The Sent-Down Girl

  • The American President

    ★★★½

  • Intimate Confessions of a Chinese Courtesan

    ★★★½

  • Dial M for Murder

    ★★★★