Tanner has logged 25 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear City: New York vs The Mafia

Fear City: New York vs The Mafia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry