Tao has logged 36 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Victim

The Victim

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Warriors Two

Warriors Two

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Intimate Confessions of a Chinese Courtesan

Intimate Confessions of a Chinese Courtesan

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
She Shoots Straight

She Shoots Straight

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Bird Cage

The Big Bird Cage

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Doll House

The Big Doll House

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Arena

The Arena

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Skin Trade

Skin Trade

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shock Wave

Shock Wave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Razorback

Razorback

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Wolf

Red Wolf

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
½
Read the review Edit this entry