Sort by

Tao has logged 31 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead or Alive 2: Birds

Dead or Alive 2: Birds

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Blind Detective

Blind Detective

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Seeding of a Ghost

Seeding of a Ghost

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Close Range

Close Range

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Hero Never Dies

A Hero Never Dies

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wicked City

The Wicked City

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Temptress of a Thousand Faces

Temptress of a Thousand Faces

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Proposition

The Proposition

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tag

Tag

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Her Vengeance

Her Vengeance

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★½
Read the review Edit this entry