Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Legion

Legion

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Incantation

Incantation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry