• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Father Stu

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Contractor

    ★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • GameStop: Rise of the Players

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Nanny

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Descendant

    ★★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Mayor Pete

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Genderation

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Good House

    ★★

  • Jagged

    ★★★½

  • The Survivor

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★

  • Lo invisible

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★½

  • The Forgiven

    ★★★

  • A Banquet

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kicking Blood

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Starling

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Saloum

    ★★★★½

  • Good Madam

    ★★★½