Sort by

Tyler has logged 38 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Music

Music

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Butchers

Butchers

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Proud Family Movie

The Proud Family Movie

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rest Stop

Rest Stop

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry